Ste se kdaj spraševali in morda celo raziskovali, kakšen vpliv ima trda voda na naš življenjski slog v uživanju in tudi v uporabi? Nekateri trdijo, da je trda voda škodljiva za zdravje ter da bi bilo zaradi boljše varnosti takšno vodo potrebno mehčati preko filtrov, spet drugi zatrjujejo, da je v resnici takšna voda bolj zdrava za tiste, ki jo uživajo. Voda podtalnic je običajno zelo trda voda, saj so bile v stiku s poroznimi kamninami, ki vsebujejo nahajališča mineralov, medtem ko je voda iz ledenikov ali voda, ki teče skozi magmatske kamnine veliko mehkejša.
Kljub temu, da takšna voda lahko ovira delovanje mil in detergentov ter povzroči usedline v ceveh, pa lahko takšna voda pozitivno vpliva na zdravje človeka. Obstajajo študije, ki so pokazale, da ima trda voda zaščitni učinek saj nas lahko zaščiti pred različnimi bolezni prebavil ter drugih boleznih tako pri odraslih kakor tudi pri otrocih. Prav saj so nekatere študije tudi pokazale, da lahko pitje trde vode izboljša lažja bolezenska stanja ali pa ne vpliva na bolezenska stanja, ki ne nastajajo v povezavi s pomanjkanjem ali povečanjem vnosa mineralov v telo. V resnici je trda voda sicer težka za aparate in cevi, za telo pa niti ne in lahko dejansko sodeluje pri priporočenem dnevnem vnosu kalcija in magnezija. Edino v primeru, ko bi trda voda imela preseženo topnost mineralnih soli, bi bila za pitje neprijetna, saj bi bila motnega videza in bi imela smešen okus. Kljub temu pa ne bi bila škodljiva za zdravje.
Tako, da se lahko, ko boste v prihodnje slišali nekoga, ki vas bo prepričeval, da trda voda ni najboljša za zdravje, mirno strinjate, da je nadležna za naprave, za zdravje pa v resnici niti ni škodljiva, temveč celo priporočljiva. V kolikor pa vseeno rajši pijete mehkejšo vodo, pa seveda lahko poljubno vašo vodo omehčate z različnimi filtri za mehčanje vode.